کفپوش چوبی

استفاده از چوب بعنوان کفپوش محیط شما را جذاب و لوکس می سازد. همچنین قدم زدن بر روی چوب حس طبیعت و طراوت را به انسان منتقل میکند. برای بررسی کفپوش جنس چوب باید انواع آنرا بشناسیم. به طور کلی کفپوش چوبی از دو نظر قابل دسته بندی می باشد. اول از نظر شکل و ظاهر که به دو صورت شاخه ای و موازییکی ارائه می شوند. و دوم از نظر جنس و متریال اولیه این محصول که چوب پاین یا چوب اَش میتواند باشد.

کفپوش چوبی ترمووود

استفاده از ترمووود به عنوان کفپوش چوبی

ترموود به دلیل پایداری و دوام بالا یک متریال فوق العاده جهت کفپوش به حساب می آید. همانطور که در مقاله ترموود چیست اشاره شده است، ترمووود یک فرآیند اصلاحی حرارتی به حساب می آید که در این فرایند چوب فاقد رزین و عاری از هرگونه عامل پوسیدگی میگردد. از دیگر مزایای ترمووود می توان به سبک بودن این متریال اشاره نمود. نصب آسان از ویژگی دیگر این محصول به حساب می‌آید.

بررسی کفپوش چوبی ترمووود از نظر شکل و ظاهر

همانطور که اشاره شد، کفپوش چوبی ترمووود به دو صورت موزاییکی و شاخه ای عرضه میشود. موزاییک ترمووود با نام تایل نیز به فروش میرسد. برای استفاده از تایل ترمووود نیاز به زیرسازی نبوده و به راحتی قابل اجرا می باشد.

از سوی دیگر نصب کفپوش شاخه ای به زیرسازی و شاسی کشی نیاز دارد. کفپوش های شاخه ای دارای قطر زیادی بوده و از طول عمر بالایی برخوردار هستند. بنابراین برای کف سازی محیط های فضای بازی مناسب است که تردد افراد زیاد است یا وزن زیادی را باید تحمل کند.

موزاییک ترمووود یا تایل چوبی

بررسی کفپوش چوبی از نظر جنس

جنس کفپوش ترمووود از نوع اَش یا پاین است. جنس ترمووود تفاوتی در استقامت و کیفیت این محصول ندارد بلکه در شکل و گره شاخه‌ها متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید