چمن مصنوعی

چمن مصنوعی روکشی از جنس الیاف مصنوعی است که ظاهری کاملا شبیه به چمن طبیعی دارد. چمن مصنوعی عمدتا در استادیوم های ورزشی کاربرد دارد. همچنین در سال های اخیر از چمن مصنوعی برای تزیین اماکن مسکونی و تجاری استفاده می شود که دلیل اصلی آن نگهداری از این محصول می باشد. چمن مصنوعی استقامت بالایی دارد و نیاز به آبیاری و پیرایش ندارد. چمن مصنوعی برای استادیوم های سرپوشیده که امکان تابش آفتاب برای زمین چمن را ندارند بهترین گزینه است.

چمن مصنوعی یا کفپوش ورزشی ؟

چمن مصنوعی اولین بار در دهه 60 میلادی در یک استادیوم چند منظوره در تگزاس آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است و تا کنون تغییرات زیادی در ساخت این کف پوش مصنوعی رخ داده. در بالاترین سطح تکنولوژی ، استفاده از ترکیب چمن طبیعی و چمن مصنوعی محصولی به نام چمن هیبرید یا چمن تقویت شده را فراهم آورده است. فینال جام جهانی فوتبال 2018 روسیه بین فرانسه و کرواسی در استادیوم لوژنیکی مسکو بر روی چنین کفپوش ورزشی برگزار گردیده است.

مزایای ترمووود در یک نگاه

زیبا و لوکس
88%
دوام و طول عمر
86%
تنوع رنگی
80%
نصب آسان
72%

خصوصیات چمن مصنوعی

این محصول از گرانولیت باقی مانده از لاستیک های مستعمل تولید می شود و سازگار با محیط زیست می باشد. چمن مصنوعی نیازی به آبیاری ندارد و نگهداری از آن زمان بر نیست. این محصول سطح نرم و منعطفی برای زمین بازی بچه ها می باشد و در طراحی باغ ویلا زیبایی خاص خود را به همراه دارد.

یکی از مزایای چمن مصنوعی، صرفه جویی اقتصادی است چرا که استفاده از آن سبب حذف و کاهش بسیاری از هزینه های مربوط به آماده سازی، کاشت و نگهداری زمین از جمله هزینه های خرید بذر و کاشت بذر، کود دهی، سیستم آب رسانی، هزینه های آبیاری ، وجین و چمن زنی، سم و دفع آفات، ترمیم و اصلاح و تجدید کاشت می شود بنابراین گزینه ی بسیار مطلوبی برای محوطه سازی ویلا محسوب می شود. اساسی ترین مزیت استفاده از چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی قابلیت استفاده دائمی و همیشگی از آن است. به طور مثال یک کفپوش ورزشی با چمن طبیعی در اکثر مناطق آب و هوائی تنها برای ۳۵۰ ساعت در سال قابلیت بازی دارد زیرا برای حفظ کیفیت چمن طبیعی احتیاج به نگهداری مداوم و استراحت و تنفس کامل پس از یک بازی دارد این موضوع برای چمن های تزیینی نیز صادق است. یکنواختی سطح زمین در تمامی سطح زمین از جنبه های ظاهری و فیزیکی این محصول است که باعث می گردد تا خطاهای ناشی از عیوب زمین به صفر برسد. مقاومت زیاد در مقابل عوامل جوی و تنش های ناشی از حرکات فیزیکی، رفت و آمد که این امر باعث می گردد تا عمر مفید چمن مصنوعی نسبت به زمین های مشابه چمن طبیعی بسیار بیشتر باشد. ویژگی دیگری که برای چمن مصنوعی حائز توجه می باشد که البته این ویژگی صرفا برای کشورهای نظیر ایران که در نقاط خشک جغرافیائی قرار گرفته اند، به عنوان یک ویژگی منحصر به فرد تلقی می گردد، بحث کم آبی و عدم نیاز جدی این محصول به آب می باشد.

تاثیر زیاد چمن مصنوعی در زیبایی محیط
چمن مصنوعی بصورت رول عرضه میگردد

دیدگاهتان را بنویسید