پوستر نصب ترمووود

نصب ترمووود

نصب ترمووود مقدماتی دارد که در این مقاله آن ها را بررسی می کنیم. مهمترین نکته در زمینه نصب ترمووود زیرسازی همگن و تراز است. پس چوب ترمو نباید مستقیما بر روی کف یا دیوار نصب شود و به یک سازه زیر آن نیاز است. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در زمینه انتخاب پروفیل مناسب برای نما چوبی و پوشش کف مطلع شوید.

نصب ترمووود روی زیرسازی

جهت اتصال چوب ترمو به زیرسازی اولین گزینه پیچ استیل با ابعاد 4.8*3.8 می باشد. استفاده از پیچ با قطر بیشتر بدلیل امکان ایجاد ترک در چوب توصیه نمی گردد، همچنین پیچ با طول بلندتر بستگی به مشخصات چوب زیرسازی دارد و قبل از پیچ شدن جای پیچ سوراخ شود. حتی الامکان بر روی گره های چوب (ترمووود) پیچ یا میخ نصب نشود. در مکان هایی که وزش باد شدید است از اتصال دوبل استفاده می شود. در این حالت دو پیچ در عرض پروفیل نصب می شود که حداقل فاصله از لبه 19 میلیمتر است. هنگام دریل پیچ نیروی کافی وارد کنید، پیچ باید همسطح چوب نصب شود، از فرورفتگی یا بیرون زدگی پیچ از سطح چوب اجتناب شود.

نصب ترمووود روی زیر سازی بواسطه چوب زیر کار انجام میگیرید

نکات کاربردی برای نصاب ترمووود

برخی نکات برای نصاب ترموود بسیار ساده اما پر اهمیت هستند. رعایت این نکات در مراحل نصب چوب ترمو یک اجرای تمیز و بی نقص را تضمین میکند و در سوی مقابل رعایت نکردن این نکات باعث بروز بسیاری از مشکلات در زمان پیاده سازی پروژه و نهایتا زمان تحویل می انجامد که تاثیر مستقیم بر اجرت نصب ترموود می گذارد. به عنوان مثال باید دقت داشته باشید که در هنگام حمل و تخلیه به چوبهای ترمووود آسیبی نرسد.

در حین عملیات ساختمانی عموماً فضا پر از گرد و خاک است و روی چوب براحتی می نشیند. پس نصب چوبهای ترمووود را در مرحله آخر کار خود شروع کنید. چنانچه می خواهید به مدت چند روز چوبهای ترمووود را انبار کنید، حتماً آن ها در محلی نگهداری کنید که سطحی صاف و تراز داشته باشد. ناصاف بودن سطح موجب ایجاد موج و تاب در طول پروفیل می شود. در صورتی که چوبها بصورت بسته بندی روی پالت می باشند، بین پالت هایی که روی هم چیده می شوند، 6-10 سانتی متر فاصله بگذارید. در محل انبارش، روی چوبهای ترمووود را کاملاً با یک پوشش پلاستیکی بپوشانید و از گرد و غبار و رطوبت آنرا محافظت کنید.
 
در هنگام نصب نیز جهت حفظ کیفیت چوب ترمو باید تمام موارد بالا را رعایت بفرمایید. چنانچه چوبی دچار آسیب شده است آنرا جدا کرده و یا قسمتی که دچار مشکل شده است را بریده و کنار بگذارید. چوب ترموود به چوب زیر ساز متصل می شود و زیر ساز به قوطی آهنی که تمام وجوهش با رنگ ضد آب پوشیده شده است. جهت زیرسازی از چوب استفاده میشود که با توجه به سطح مقطع چوب اصلی سایز زیر کار تعیین میشود. 

مهمترین نکات برای نصب ترمووود نما

برای اجرای نمای چوبی در فضای باز یا محیط مرطوب، ترمووود بهترین گزینه است. قبل از شروع زیر سازی در نما مطمئن شوید که سطح زیرین تراز باشد. درصورتیکه نما ترکیبی است و از متریالهای دیگری نیز استفاده شده است، مطمئن شوید که مجموع ضخامت زیرسازی و پروفیل ترمو، محاسبه شده باشد. از نصب مستقیم چوب ترمو به دیوار خودداری کنید. از نصب مستقیم چوب ترمو به قوطی آهنی خودداری کنید. لازم است بین چوب ترمو و قوطی آهن، چوب زیرکار ترمووود قرار گیرد. 
استفاده از ترمووود برای دیوار استخر ارمغان مشهد
ترمووود کاج PINE THERMOWOOD
هنگام نصب پروفیل های SHP برای نما حدود 3 میل در عرض و یک سانتیمتر از دو طرف طول پروفیل فاصله بگذارید. چوب در معرض تغییرات آب و هوایی تغییر ابعاد پیدا می کند و باید امکان تغییر عرض را داشته باشد. در پروفیل های UTS بدلیل طراحی خاص مقطع نیاز به تعبیه فاصله نیست و تنها در دو انتهای طولی پروفیل باید یک سانتیمتر فضا در نظر گرفته شود. از سنگین کردن زیرسازی آهنی و استعمال بیش از حد قوطی اجتناب کنید، آکس به آکس بین 60 تا 80 سانتیمتر آهن کشی لازم است.
 
فاصله چوب زیرسازی از یکدیگر 50 تا 60 سانتی متر با توجه به سطح مقطع چوب اصلی باشد. فواصل پیچ های چوب زیرسازی ترمو بر سطح زیرین از یکدیگر 50 سانتیمتر باشد. فواصل پیچ های چوب زیرسازی ترمو از کله چوب تا وسط اولین پیچ بین ۴ تا ۶ سانتیمتر باشد. جهت پیچ کردن چوب زیرساز به پروفیل از پیچ خودکار می توانید استفاده کنید و پیچ را مسقیماً روی سطح دریل کنید. برای پیچ چوب ترمووود به چوب زیرساز ابتدا با مته خزانه جای پیچ سوراخ می گردد سپس پیچ بسته می شود فواصل پیچ ها مانند چوب زیرکار 50 سانتی متر است. چوبهای زیرسازی نیاز به رنگ ندارند. اگر سطح در نما و سقف تراز باشد نیازی به قوطی کشی نیست. قوطی مورد استفاده در نما 20*40 می باشد.  
نصب یکدست و با دقت ترمووود کف

نصب ترمووود کف

قبل از شروع زیر سازی درکف مطمئن شوید که سطح زیرین تراز باشد،پروفیل کف آکس به آکس 30 نهایتا 35 ،کارهای مربوط به کفشور و عایق سازی کف قبل شروع نصب حتما انجام شود . در صورت استفاده از موزاییک های ترموود نیازی به قوطی کشی نیست و این محصول به راحتی قابل نصب و جابجایی است. مطالب بیشتر در این مورد را در صفحه موزاییک ترمووود بخوانید. 
متریال ترمووود در عین مقامت دارای لطافت خاصی نیز می باشد
استفاده از ترمووود برای کف پوش حس خوبی منتقل می نماید
ترمووود زبانه گنجشک ASH THERMOWOOD

نصب ترمووود سقف

شروع نصب: قبل از شروع زیر سازی درسقف مطمئن شوید که سطح زیرین تراز باشد. درصورتیکه نما ترکیبی است و از متریالهای دیگری نیز استفاده شده است، مطمئن شوید که مجموع ضخامت زیرسازی و پروفیل ترمو، محاسبه شده باشد. از نصب مستقیم چوب ترمو به دیوار خودداری کنید. از نصب مستقیم چوب ترمو به قوطی آهنی خودداری کنید. لازم است بین چوب ترمو و قوطی آهن، چوب زیرکار ترمووود قرار گیرد. هنگام نصب پروفیل های SHP برای نما حدود 3 میل در عرض و یک سانتیمتر از دو طرف طول پروفیل فاصله بگذارید. چوب در معرض تغییرات آب و هوایی تغییر ابعاد پیدا می کند و باید امکان تغییر عرض را داشته باشد. در پروفیل های UTS بدلیل طراحی خاص مقطع نیاز به تعبیه فاصله نیست و تنها در دو انتهای طولی پروفیل باید یک سانتیمتر فضا در نظر گرفته شود. از سنگین کردن زیرسازی آهنی و استعمال بیش از حد قوطی اجتناب کنید، آکس به آکس بین 60 تا 80 سانتی مترسانتیمتر آهن کشی لازم است. فاصله چوب زیرسازی از یکدیگر 50 تا 60 سانتی متر با توجه به سطح مقطع چوب اصلی باشد. فواصل پیچ های چوب زیرسازی ترمو بر سطح زیرین از یکدیگر 50 سانتیمتر باشد. فواصل پیچ های چوب زیرسازی ترمو از کله چوب تا وسط اولین پیچ بین ۴ تا ۶ سانتیمتر باشد. جهت پیچ کردن چوب زیرساز به پروفیل از پیچ خودکار می توانید استفاده کنید و پیچ را مسقیماً روی سطح دریل کنید. برای پیچ چوب ترمووود به چوب زیرساز ابتدا با مته خزانه جای پیچ سوراخ می گردد سپس پیچ بسته می شود فواصل پیچ ها مانند چوب زیرکار 50 سانتی متر است. چوبهای زیرسازی نیاز به رنگ ندارند. اگر سطح در نما و سقف تراز باشد نیازی به قوطی کشی نیست. قوطی مورد استفاده در سقف 20*40 می باشد.  
 

هزینه نصب ترمووود

قیمت نصب ترمووود باتوجه به طرح محاسبه میشود،در صورت تمایل برای دریافت پیش فاکتور هزینه نصب پروژه مد نظر خود با شماره تلفن های 05138431417 و 05138465007 دفتر فروش عطا گروپ تماس حاصل فرمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید