آلاچیق زیبا با چوب و فلز

آلاچیق

آلاچیق یا پرگولا سازه ای است که معمولا در محوطه سازی حیاط و باغ مورد استفاده قرار میگیرد و علاوه بر ظاهر زیبا ، دارای سایه مناسبی جهت قدم زدن، نشستن و برگزاری دورهمی های گرم و صمیمی می باشد.

بعضی از آلاچیق ها دارای سقف مشبک هستند تا گیاهان رونده بر روی آن ها رشد کنند و علاوه بر ظاهر زیبایی که به آلاچیق می بخشند سایه آن را نیز خنک و مطبوع سازند. در بعضی موارد دیگر سقف آلاچیق را با مصالحی از جمله سفال پوشش می کنند که زیبایی خاص خود را دارد و همچنین آن را در زمان بارش باران قابل استفاده می سازد.

آلاچیق چوبی

در تولید ترمووود یک فراوری حرارتی مورد استفاده قرار میگیرد و طی آن در نبود اکسیژن دمای چوب تا درجات بالا افزایش می یابد تا تغییرات شیمیایی در ساختار سلولوزی چوب رخ دهد. به این ترتیب یک چوب ساده آسیب پذیر را به یک چوب مقاوم در برابر رطوبت و همچنین آفتاب تبدیل بنماید. فرایند تولید این محصول شامل سه مرحله می باشد و 72 ساعت به طول می انجامد. ابتدا الوارهای تازه بریده شده خشک می شوند. سپس به کمک رطوبت باقی مانده در چوب، یک محیط بسته پر از بخار با فشار اتمسفر ایجاد می گردد. سپس چوب به دماهای بسیار بالا می رسد (بیش از 180 درجه) و در نهایت محصول سرد می گردد.

آلاچیق فلزی

پاراگراف نیاز به نگارش دارد

مزایای آلاچیق در یک نگاه

زیبا ، لوکس و مدرن
88%
حس حضور در یک کلبه چوبی
86%
مناسب برای دورهمی
80%
قابلیت جابجایی و نصب آسان
72%

دیدگاهتان را بنویسید